НАДАЛ ПОНОСАН НА РИВАЛСТВО СА НОВАКОМ И РОЏЕРОМ: "Ђоковић, Федерер и ја смо увек поштовали једни друге, није битно ко има слем више"
РАФАЕЛ НАДАЛ је у недељу освојио 21. титулу са гренд слем турнира, чиме је за једну побегао својим вечитим ривалима Новаку Ђоковићу и Роџеру Федереру. Наш ас и легендарни Швајцарац показали су класу пошто су међу првима честитали "бику на Мајорке" на великом успеху.
Tanjug/AP
Надал је у финалу крњег Аустралијан опена, на коме Новак Ђоковић није добио прилику да брани пехар, успео да преокрене 0:2 против Данила Медведева у другом најдужем финалу у опен ери.
Федерер се убрзо огласио на Инстаграму, а Новак и на овој мрежи и на Твитеру, са искреним честиткама.
Рафа је добио бројне честитке после подвига, али ове две су му сигурно посебно драге.
- Увек смо поштовали једни друге, мислим да разумемо ривалство на позитиван начин. Да, добио сам много порука, жао ми је што нисам могао свима да одговорим још. Али, осећам се поносним због тога како смо се понашали током нашег ривалства током читаве наше каријере. На крају крајева, то је само игра. Успели смо да остваримо више него што смо сањали када смо били деца. На крају, није битно да ли имате један слем више у односу на друге, или ако неко заврши са 23, а неко са 21. Мислим да смо урадили много битних ствари за наш спорт, остварили смо сан и уживамо. Срећан сам да сам део ове ере која је специјална за наш спорт - рекао је Надал.
Шпанац се сада издвојио на челу листе најуспешнијих играча на гренд слемовима, а прилику да се још више одмакне имаће на "свом терену" Ролан Гаросу, мада ће се нешто питати и Новак Ђоковић, уколико му дозволе да брани титулу.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
"НАДАЛ ЈЕ НАЈБОЉИ ТЕНИСЕР СВИХ ВРЕМЕНА": Новак Ђоковић и нож у леђа који није очекивао
31. 01. 2022. у 14:19
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН: Надалу није добро, какав текст чувеног енглеског листа о Новаку Ђоковићу!
31. 01. 2022. у 13:27 >> 20:34
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)