ЦИЦИПАС ПОСЛЕДЊИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТА АО: Грк славио у правој драми против Американца

Часлав Вуковић

24. 01. 2022. у 14:38

ГРЧКИ тенисер Стефанос Циципас последњи је четвртфиналиста Аустралијан опена, пошто је победио Американца Тејлора Фрица са 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4.

Тренутно четврти играч света је прошао кроз праву драму како би стигао до тријумфа и пласмана међу осам најбољих у Мелбурну. Треба рећи да не би било незаслужено ни да је славио 22. на АТП листи.

Фриц је одиграо одличан први сет, био је једини који је направио брејк. Такође, ривалу није дозволио ниједну прилику да му угрози сервис.

РАЗОЧАРАН Тејлор Фриц/FOTO: AP/Tanjug

Американац је све до десетог гема другог сета суверено држао сервис, а онда је поклекао и омогућио Циципасу да изједначи резултат.

Губитак сета није поколебао 24-годишњака из Сан Дијега. Задржао је висок ниво игре и наставио да прави проблеме финалисти Ролан Гароса из прошле сезоне. Тејлор је опет био тај који је одузео сервис ривалу и дошао на корак до победе.

Добро је играо и сервирао у четвртом и петом сету, али момак из Атине је био одличан када је то било најпотребније. Успео је да сломи сјајног Фрица и слави после три сата и 26 минута велике борбе.

Циципас ће у четвртфиналу играти са Италијаном Јаником Синером који је са 3:0 победио Алекса де Минора.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи на величанствен начин дочекали Новака