ОВО ЈЕ РАЗЛОГ ДЕПОРТАЦИЈЕ Ризви: "Ђоковић сам себе довео у ову ситуацију" - ево како!
БИВШИ заменик секретара аустралијског Министарства за имиграције Абул Ризви изнео је нове детаље у вези са случајем Новака Ђоковића.
Фото: Профимедиа
Ђоковић се тренутно налази на саслушању код судије Ентонија Келија, након што је министар Алекс Хок злоупотребио службени положај и прогласио визу најбољег тенисера света неважећом.
Како каже Ризви, читава пометња је могла да буде избегнута да се Ђоковић није похвалио на друштвеним мрежама о добијању медицинског изузећа.
- Мислим да је добар део свега овога последица реакције Аустралијанаца након Ђоковићеве објаве на Инстаграму четвртог јануара. Да ње није било, верујем да би све било другачије - изјавио је Ризви.
Он истиче да остаје још једно неодговорено питање. Да ли ће тамошње власти променити политику због Ђоковића ако узмемо у обзир да су четири невакцинисане особе ушле у земљу без проблема, а сада је и напустиле.
- Укидање визе ће показати чврст став Аустралије према ковид регулативама и, ако ћемо искрено, усвојени су строги закони по том питању. Уз то, лоше управљање читавом ситуацијом ће бити у жижи светске јавности - закључио је Ризви.
БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо
ЕНДИ МАРИ ОДБИО ДА СЕ УКЉУЧИ У ХАЈКУ НА СРБИНА: "Нећу да ударам Новака док је на поду"
14. 01. 2022. у 10:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗАХВАЉУЈУЋИ Демби Секу наш тикет је "позеленео", истоме се надамо и данас.
27. 07. 2026. у 06:30
АЈАКС НЕ ПРАШТА ПРОМАШАЈЕ! Војводина се херојски држала, али је четвороструки првак Европе делио лекције на „Карађорђу“!
Фудбалери Војводине поражени су од голандског Ајакса резултатом 1:4 (1:2), у првој утакмици другог кола квалификације за Лигу конференција.
23. 07. 2026. у 21:53
КАМЕРА ОСТАЛА УПАЉЕНА: Побегао од медведа на Тари на дрво, а онда га је угледао одоздо (ВИДЕО)
НА ПЛАНИНИ Тара љубитељи природе су недавно, приликом шетње, срели медведа, објављено је у Фејсбук групи "Љубитељи планине Таре".
26. 07. 2026. у 12:14 >> 13:15
Коментари (4)