ЂОКОВИЋ ДЕМОНСТРИРАО СИЛУ ПРОТИВ БРИТАНЦА: Зверев има чега да се плаши!

Ч. В./А.И

19. 11. 2021. у 22:15 >> 22:29

НОВАК Ђококвић без много проблема одиграо је меч против Камерона Норија на Завршном мастерсу у сезони 2:0 (6:2, 6:1)

Србин је против Британца одлично отворио меч, у првом гему дошао је до брејка, а након тога већ је било јасно да ривал нема снаге, а ни квалитета да му вечерас парира.

Врзо је Ђоковић потврдио брејк, а ривал у трећем гему успева да се упише на семафор. Новак је брзо дошао до 5:1, након чега је мало нагазио кочницу, ривалу дозволио да дође до још једног гема, а потом новим сервис гемом уписао први сет у своју корист.

Пресликану игру видели смо и у другом сету. Ђоковић је уписао два уводна гема, да би потом Нори одговорио и смањио на 2:1. у гемовима. Одужио се пети гем, три пута дошло је до изједначења, на крају је преломио Србин.

Потом је уследила маестрална игра Ђоковића који је, чинило се, желео што пре да оде у кревет и заслужено је славио 2:0.

Новак ће у 10. јубиларном финалу Завршног мастерса играти против Александра Зверева, а тај меч је на програму од 21 час у суботу.

ДРУГИ СЕТ

6:1 - Три меч лопти имао је Ђоковић на сервис ривала, желео је да јако и снажно заврши, а након две спасене, лаганим дроп шотом са мреже славио је максималним учинком у групи.

5:1 - Нови рутински гем Ђоковића који ниједном није дозволио ривалу да му одговори на снажне ударце. Сервираће Србин за меч.

4:1 - Ђоковић је имао гем лопту у петом гему другог сета, успео је Нори да се одбрани, а Новак је добру прилику имао, међутим послао је лоптицу напоље, Нори након тога није искористио гем прилику. Након три изједначења Новак је успео да преломи

3:1 - Сервис волеј је прорадио код Ђоковића, није ривал имао снаге да одговори, те гем припада Новаку са 40:15.

2:1 Да је одбрана најбољи напад показао је Нори. Дошао је до две гем лопте, грешка Ђоковића донела му је прилику да се упише у другом сету.

2:0 Коначно је Британац успео да у два наврата прочита Ђоковићев сервис, што му је отворилио простора за нешто бољу игру, а потом и брејк лопту, прву у мечу. Ђоковић је сјајном одбраном са линије успео да је одбрани и дође до изједначења, а недуго затим и до гем лопте. Нори још једном потом шаље лоптицу у мрежу.

1:0 - Камерун Нори је коначно заиграо тенис. Дошао до гем лопте на свој сервис, а онда је поново наступила нервоза. Изашао је на мрежу, али је пропустио прилику да поентира - послао је лоптицу у аут, на тај начин Новаку дао шансу да покуша да га угрози. Дуга размена двојице ривала, покушао је Британац да лобује Ђоковића, Србин је то успео да врати, а још једном је нервоза надиграла Норија који шаље лоптицу у мрежу - брејк лопта за Ђоковића. Србин је казнио све промашаје ривала и након осам минута узима му брејк.

6:2 - Два брза поена за Ђоковића, који је атрактивно дошао до 30:0, извинио се потом ривалу. Три сет лопти има Ђоковић. Петим асом добио је Ђоковић након 29 минута први сет.

5:2 - Ђоковић је сада спустио ручну, те ривалу дозволио да гем добије са нулом, најбољи тенисер света сада ће сервирати за први сет.

5:1 - Новак је убацио у пету брзину, само 22 минута игре требало му је да дође до велике предности, Нори сада сервира за останак у мечу.

4:1 - Добро ритернира Ђоковић у досадашњем току меча, све је бољи како време пролази, а то му је донело три брејк лопте. Још један добар ритерн дубоко у поље ривала донео му је сада већ убедљиво вођство и два брејка.

3:1 - Две гем лопте изборио је Новак, ривалу је дао наду код прве, али је одличним сервисом затворио четврти гем.

2:1  - Живнуо је мало Нори у трећем гему, дошао до прве гем лопте. Добрим сервисом натерао је

2:0 - Самоуверен почетак првог тенисера света. Ђоковић је ривалу дао уводни поен,  а потом везао три наредна и лагано успева да потврди брејк.

1:0 Меч је сервисом отворио Нори. Одмах је Србин натерао ривала на две грешке и везао поене. Видела се нервора на старту код Камеруна, те је Ђоковић лако и брзо дошао до две брејк лопте. Прву није искористио. Након 29 удараца Ђоковић долази до уводног гема и то на сервис ривала.

Уочи меча:

Овај меч нема никакав резултатски значај пошто је Србин прошао у полуфинале као први у групи и у полуфиналу ће играти против Александра Зверева. Ноле је до сада остварио два тријумфа - био је бољи од Каспера Руда и Андреја Рубљова.

Са друге стране, Британац је одиграо само један меч и изгубио је од Каспера Руда. Нори је након прове рунде заменио повређеног Стефаноса Циципаса.

Биће ово први међусобни меч Новака и Камерона, а он ће почети у 21 сат.

Познато је и када најбољи тенисер света игра у 10. јубиларном полуфиналу Завршног мастерса. Први дуел играју Данил Медведев и Каспер Руд.

БОНУС ВИДЕО: НОЛЕ У ТРАНСУ: Овако слави победу Орлова

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17