ЂОКОВИЋ ЈЕ НАЈТЕЖИ МОГУЋИ ПРОТИВНИК: Дебитант на Завршном турниру Каспер Руд не крије узбуђење што ће играти против Новака

Оља Мркић

14. 11. 2021. у 16:28

ОСМИ тенисер света Каспер Руд имао је сезону за памћење, а на Завршном турниру у торину имаће прилику да додатно поправи утисак.

ЂОКОВИЋ ЈЕ НАЈТЕЖИ МОГУЋИ ПРОТИВНИК: Дебитант на Завршном турниру Каспер Руд не крије узбуђење што ће играти против Новака

ФОТО: АП

Дебитант неће имати нимало лак задатак у свом првом мечу на завршним турнирима, али му резултат и није у првом плану. Веома је узбуђен што ће играти против најбољег тенисера света свих вртемена Новака Ђоковића.

- Осећам се узбуђено јер он је најтежи могуићи противник на свету. Зна како овај турнир функционише, освојио га је толико пута. Мало је недостајало да освоји календарски Грен слем. Гледао сам финале Ју-Ес опена, можда ћу питати Данила за савет како да га победим. Новак је комплетан играч који готово да нема слабости. Знам да ме у понедељак чека тежак посао, али покушаћу да уживам у тренутку - рекао је Руд.

Руд је до Завршног турнира стигао без неког великог успеха, пут је прокрчио стрпљиво скупљајући поене на мањим турнирима.

- Нисам играо много на великој сцени. Осетио сам како је то, а свој пут сам крчио споро и стрпљиво. Надам се да ће ме после овог турнира противници мало више поштовати. Играчима је то важно, да их се противници плаше. Као кад играте против Новака. Или против Рае на шљаци - сви знају да ће бити тешко и да те чека три сата велике борбе - рекао је Руд за сајт АТП.

Новак Ђоковић и Каспер Руд играће у понедељак од 14 часова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАДИМИР ПУТИН ЈЕ ОДУШЕВЉЕН! Руски председник се ванредно огласио: Снажан и одлучан карактер!

ВЛАДИМИР ПУТИН ЈЕ ОДУШЕВЉЕН! Руски председник се ванредно огласио: "Снажан и одлучан карактер!"

Откако је почео рат у Украјини, Русија нема много добрих вести са међународних меридијана, услед бројних санкција Запада, али - Владимир Путин, председник Руске Федерације, данас је веома поносан.

16. 12. 2025. у 12:20

Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте! Генерал упутио алармантно упозорење

"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење

РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.

16. 12. 2025. у 11:42

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?