АНА ИВАНОВИЋ У КУЋИ СЛАВНИХ? Велика част за наш тенис, ево како да гласате за Српкињу!
СВОЈЕВРЕМЕНО Најбоља тенисерка света Ана Ивановић почетком 2022. године могла би да уђе у Кућу славних тениса.
Фото: Принтскрин
Ивановићева је један од шест кандидата за улазак у Кућу славник која се налази у Њупору. Номинација српске тенисерке трајаће три године, она у том периоду може да буде изгласана у тениску елиту.
Поред Ане, номиновани су Флавија Пенета, Кара Блек, Карлос Моја, као и прошлогодишњи кандидати Хуан Карлос Фереро и Лиса Рејмонд.
За пријем у Кућу славних гласаће тениски навијачи, новинари, историчари који се баве тениском прошлошћу, али и тренутни чланови Куће славних.
Да би неко био изгласан потребно је да добије 75 посто гласова. Гласање траје од 15. до 31. октобра, а резултати ће бити познати у јануару наредне године, док ће инаугурација нових чланова Куће славних бити одржана 16. јула.
Ана Ивановић је у каријери освајала Ролан Гарос, била је и прва на ВТА листи, док је још два пута у каријери играла финале Гренд слема, такође је наступала за националну ФЕД куп селекцију.
БОНУС ВИДЕО
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ФИНАЛЕ ПРЕ ФИНАЛА: Мбапе против Јамала у највећем блокбастеру Светског првенства до сада!
Један од највећих дербија светског фудбала добија ново поглавље. Француска и Шпанија одмериће снаге у полуфиналу Светског првенства 2026, а победник спектакла у Даласу (21.00) избориће велико финале, где га већ чека бољи из окршаја Аргентине и Енглеске.
14. 07. 2026. у 06:30
ТЕНИС СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Вимблдон добио шампиона, финале у Лондону решено преокретом!
У финалу 139. Вимблдона, италијански тенисер Јаник Синер победио је Александера Зверева из Немачке резултатом 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. у 20:55
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)