НОВАКА ПОНОВО ПИТАЛИ О ГОАТ ТРЦИ: Ђоковић одушевио одговором о томе ко је најбољи тенисер свих времена

Часлав Вуковић

04. 09. 2021. у 16:06

ДЕБАТА о том ко је најбољи тенисер свих времена увелико траје. Једни сматрају да је то Роџер Фдерер, други ту титулу стављају уз име Рафаела Надала, а трећи Новака Ђоковића.

НОВАКА ПОНОВО ПИТАЛИ О ГОАТ ТРЦИ: Ђоковић одушевио одговором о томе ко је најбољи тенисер свих времена

FOTO: AP/Tanjug

Свако од "велике тројке" има нешто по чему се издваја, али ипак ако су у обзир узму основни параметри - број освојених Гренд слем титула, међусобни дуели, недеље проведене на првом месту АТП листи долазимо до тога да је српски ас испред двоције ривала.

Новак је на Ју-Ес опену, где га данас очекује дуел са Кеијем Нишикоријем (не пре 19.30) опет добио питање о ГОАТ трци. Он је поново показао колико је спортсмен и дао је одговор који је све оставио без текста.

- Тешко је рећи ко је бољи. Нас тројица, ми смо толико различити, играмо на другачији начин... Имали смо другачији пут ка томе где смо сада. Сва тројица смо имали невероватне успехе, неки на једној, други на другој подлози. Јако добро се допуњујемо. Мислим да је ривалство нас тројице феноменално за наш спорте. Тако да, што се више прича о томе, о нама, о томе ко је највећи - то је боље за тенис - рекао је Ђоковић и додао:

- Надам се да ће људи наставити да причају о томе - закључио је светски број један.

Остаје да се види ко ће на крају бити најбољи играч у историји "белог спорта", а Ђоковић, Федерер и Надал су за сада изједначени по броју Гренд слем титула - сви имају по 20.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart