ЗВЕРЕВ СЕ ВРАТИО ИЗ АМБИСА И ПОБЕДИО: Немац у сјајном мечу срушио Циципаса за финале Синсинатија

22. 08. 2021. у 10:39

НЕМАЧКИ тенисер Александар Зверев победио је Грка Стефноса Циципаса са 6:4, 3:6, 7:6(4) и пласирао се у финале Мастерса у Синсинатију.

Публика која је била на трибинама, али и они који су меч пратили путем малих екрана могли су да уживају у два сата и 43 минута сјајне тениске борбе.

Први сет припао је Немцу који је искористио пад у игри трећег тенисера света, направио један брејк који му је био довољан да поведе.

Циципас је лоше почео и други део меча. Зверев је повео са 2:0, али од тог момента Грк је заиграо много боље, два пута је одузео сервис ривала и обезбедио трећи сет.

Наставио је 23-годишњак из Атине у истом ритму. Имао је два брејка предности, водио је са 1:4 и деловало да је близу новог Мастерс финала, али десио се неочекивани пад.

Тренутно пети рекет света је вратио изгубљено, одвео је меч у тај-брејк и тамо задао завршни ударац противнику.

Зверев ће у финалу играти против Руса Андреја Рубљова који је победио Данила Медведева. Други играч планете је имао испаде током тог сусрета, тачније расправу са судијом.