НОВАК ОСВОЈИО ПРАВО БОГАТСТВО: Титулом на Ролан Гаросу стигао до зараде од невероватних 150 милиона долара

13. 06. 2021. у 19:45

НЕ САМО што је други пут у каријери покорио Париз и освојио Ролан Гарос, Новак Ђоковић је из престонице Француске отишао и пуних џепова.

НОВАК ОСВОЈИО ПРАВО БОГАТСТВО: Титулом на Ролан Гаросу стигао до зараде од невероватних 150 милиона долара

Фото: Танјуг/АП Пхото

За тријумф у финалу париског Гренд слема најбољи тенисер света је зарадио 1, 69 милиона долара (близу 1,4 милиона евра), док је пораженом Циципасу припало 907.000 долара (750.000 евра).

Новак је тиме увећао укупну зараду и у 2021. али и у каријери на турнирима.

Ове године Ђоковић је зарадио (укупно са Ролан Гаросом) више од 4 милиона долара (3,3 милиона евра) од успеха на турнирима.

Укупна Новакова зарада у каријери (рачунајући и Ролан Гарос) износи близу 150 милиона долара, односно око 125 милиона евра.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА!  Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.

05. 03. 2026. у 12:19

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (1)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart