ВИЛАНДЕР ИМПРЕСИОНИРАН ЂОКОВИЋЕМ: Дуго је Новак држао емоције у себи, поносан сам што сам део овог спорта
НОВАК Ђоковић победио је Матеа Беретинија у четвртфиналу Ролан Гаросу. Бивши шведски тенисер Матс Виландер коментарисао је меч светског броја један против Италијана.
FOTO: AP/Tanjug
Српски ас је славио после три сата и 32 минута борбе са 6:3, 6:2, 6:7(5), 7:5 и тако заказао нови тениски класик против Рафаела Надала.
Виландер је похвалио игру Ђоковића, посебно његов ритерн јер је одлично враћао снажне сервисе који су долазили са друге стране мреже.
- Ђоковић је био одличан на ритерну, био је агресиван и вратио је велики број лопти у поље. Цео меч није испустио свој сервис, није дозволио да га противник брејкује. Био је импресиван - рекао је Виландер на "Еуроспорту".
Потом је говорио о Новаковом "крику" и емоцијама на крају меча.
- Емоције на крају, то је све време држао у себи. Импресионирао ме је – поносан сам што сам део овог спорта. Много емоција чувају у себи професионални тенисери јер су прошли много тога. Када видите такву реакцију Новака, све је јасно. Тежак је посао бити тенисер током пандемије.
Сада следи ово што су сви челкали - дуел два тениска гладијатора Ђоковића и Надала.
- Ово је идеалан сценарио. Први пут да мислим другачије – ко год да победи између Новака и Рафе, имаће веома тежак посао у финалу против Циципаса или Зверева, који имају велике шансе да освоје први гренд слем - закључио је Виландер.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАТ ЗА ФИНАЛЕ: Енглеска против Аргентине у новом поглављу једног од највећих ривалстава светског фудбала!
Једно од највећих ривалстава у историји светског фудбала добија ново поглавље. Енглеска и Аргентина састају се у полуфиналу Светског првенства 2026, а победник спектакла у Атланти избориће велико финале где га чека Шпанија.
15. 07. 2026. у 07:30
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)