ЂЕРЕ ПОРАЖЕН ОД ЗВЕРЕВА: Ласло пропустио велику шансу у другом сету, Немац стигао до осмине финала Ролан Гароса

04. 06. 2021. у 16:14

ЛАСЛО Ђере није успео да направи изненађење у трећем колу Ролан Гароса. Он је поражен од Немца Александра Зверева са 6:2, 7:5, 6:2.

Заслужено је славио шести играч света, али треба рећи да је Србин пропустио велику прилику у другом сету да изједначи резултат.

Након доминације Немца у првом сету, други је у доброј мери протекао у бољој игри 55. тенисера планете. Водио је Ђере са 5:2, а при резултату 5:3 на свој сервис имао 40:0, но није успео да искористи три сет лопте и након тога десио се велики пад.

Искористио је поклон Зверев и са пет везаних гемова добио други сет и дошао на корак од победе.

Трећи сегмент меча био је формалност за Немца, Ђере више није могао да се врати, па је момак из Хамбурга славио после два сата и девет минута игре.

Зверев ће у осмини финала играти против Јапанца Кеија Нишикорија.