ЂОКОВИЋ САЗНАО РИВАЛА: Немац уписао историјски тријумф
НОВАК Ђоковић ће у другом колу Белграде Опен одмерити снаге са Матсом Мораингом. Немац, тренутно 253. играч света, после три сета и три сата игре је савладао Белоруса Егора Герасимова 4:6, 7:6 (7), 7:5.
Фото: EPA-EFE/ETTORE FERRARI
Мораинг, који је у главни жреб ушао као “срећни губитник”, у првом сету је чак трипут имао по брејк предности, али је Герасимов освојио три гема у низу и дошао до вођства у сетовима.
Белорус, 28-годишњак који је тренутно 78. на АТП листи, стигао је до 4:0 у другом сету, а деловало је да ће лако привести меч крају. Ипак, онда се десило право тениско чудо. Немац је нанизао четири везна гема, а при резултату 5:6 спасава меч лопту, затим још две у тај брејку и са 9-7 долази до изједначења у сетовима.
У одлучујућем сету Мораинг је био у константном минусу. Имао је Герасимов на 5:4 сервис гем којим је могао да обезбеди меч са најбољим играчем света. Међутим, 28-годишњи Немац се није предавао, освојио је три везана гема и тако уписао историјски први АТП тријумф у каријери, а у каријери је освојио два челенџера и осам фјучерса.
Препоручујемо
ФИЛИП ИМА ЗДРАВСТВЕНЕ ПРОБЛЕМЕ: Крајиновић се повукао са турнира у Београду
23. 05. 2021. у 11:33
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији
БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).
18. 01. 2026. у 07:40
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Велика руска звезда не само да се јавно одрекла Русије, већ је урадила и ово!
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети многобројних међународних санкција које спроводе у дело земље тзв. "запада", а иако се чинило да руску јавност ништа више не може да изненади, за то се потрудила једна од тамошњих највећих звезда. Заправо, она и више није "тамошња". И није само једном шокирала своју досадашњу домовину.
18. 01. 2026. у 13:25
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (0)