ШАМПИОНКЕ ЧЕКАЈУ РИВАЛЕ: Жреб за ЕП одбојкашица у Старом двору у Београду
НАЈБОЉЕ одбојкашице Србије, шампионке Старог континента, вечерас ће, после жреба у Старом двору у Београду (20.00, РТС 2 и Арена 1), сазнати ривале у групи за предстојеће Првенство Европе (18. август - 4. септембар) у нашој земљи (група А), бугарском Пловдиву (Б), хрватском Задру (Ц) и румунском Клужу Напоки (Д).
FOTO: N. Paraušić
Осим домаћина, на шампионату, од 18. августа до 4. септембра, учествоваће: Турска, Италија, Пољска, Холандија, Немачка, Русија, Белгија, Азербејџан, Белорусија, Швајцарска, Шведска, Украјина, Грчка, Шпанија, Словачка, Финска, Француска, Мађарска, Чешка и БиХ.
Жребу ће присуствовати и амбасадорке ЕП из сваке земље - Маја Огњеновић (на слици) и Тијана Бошковић (Србија), Жана Тодорова и Елица Василева (Бугарска), Николина Божичевић и Саманта Фабрис (Хрватска) и Њека-Обиамака Оњејекве и Аделина Будаи Унгуреану (Румунија).
Осмина финала и четвртфинала су у Београду и Пловдиву, а полуфинале и мечеви за медаље 3. и 4. септембра у нашем главном граду.
Препоручујемо
ОТКАЗУЈУ СЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ? Огласио се Бах из Токија и отклонио сваку дилему...
19. 05. 2021. у 13:01
ГРБИЋ СЕ ВРАТИО У ИТАЛИЈУ: Србин напустио шампиона Европе и отишао у Перуђу
18. 05. 2021. у 08:35
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"
МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.
25. 02. 2026. у 06:27
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)