ФОРМУЛА 1: Верстапен најбржи на трећем тренингу у Барселони

08. 05. 2021. у 13:50

ВОЗАЧ Ред Була Макс Верстапен био је данас најбржи на трећем тренингу уочи квалификација за трку Формуле 1 за Велику награду Шпаније.

Верстапен је остварио резултат 1:17,835 секунди и био је за 0,235 секунди бржи од актуелног шампиона, возача Мерцедеса Луиса Хамилтона.

Треће и четврто место заузели су возачи Ферарија Шарл Леклер (0,473) и Карлос Саинц (0,575), док је пети био Валтери Ботас из Мерцедеса са 0,588 секунди заостатка.

Иза њих били су Ландо Норис из Мекларена, Пјер Гасли из екипе Алфа Таури, возач Мекларена Данијел Рикардо, Кими Раиконен из Алфа Ромеа и Серхио Перес из Ред Була.

Квалификације су на програму од 15 часова, а трка за Велику награду Шпаније вози се у недељу од 15 часова.

Хамилтон ће данас покушати да оствари 100. пол позицију у каријери. Он је ове сезоне победио у две трке, у Бахреину и Португалу, док је Верстапен био бржи у Италији.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45