АМЕРИЧКИ ФУДБАЛ: Вукови немилосрдни, прве победе Змајева и Бикова

26. 04. 2021. у 18:44

У ОКВИРУ 2. кола Прве лиге Србије у америчком фудбалу одигране су три утакмице, а Вукови су убедљиво славили.

У суботу су игране две утакмице у Београду. Вукови су савладали Пожаревац Пастуве резултатом 49:0, а Плави змајеви били су бољи од Јагодине Блацк Хорнетс после продужетка са 22:14.

У недељу у Новом Саду гостујућа екипа Банат Буллс победила је домаћи тим Wилд Догс са 17:0.

На стадиону ИМР, Вукови су релативно брзо завршили посао. Већ на полувремену резултат је био 35:0 и утакмица је била практично готова. Пастуви су имали велике кадровске проблеме и у Београд су допутовали са 23 играча. У домаћим редовима трчањима и поенима истакли су се млади ранингбекови Александар Млађен и Александар Богдановић, а напад кроз ваздух предводио је Тихомир Тодоров са два тачдаун хватања. У одбрани Вукова најбољи су били Андреја Стевановић, Андрија Дрча и Лазар Бућан.

Два сата касније на стадиону ФК Херој, домаћи тим Блуе Драгонс угостио је младу екипу Блацк Хорнетс. Утакмица је била неизвесна и отишла је у продужетак. Два пута су Јагодинци водили тачдауном разлике, оба пута Дејан Срећковић проналазио је Александра Миленковића у енд зони. Змајеви су узвраћали преко додавања Огњена Митровића за Александра Анђелковића и после пресеченог паса који је за тачдаун вратио Лазар Богићевић.

У продужетку први посед је имала Јагодина, али није успела да дође до поена. Са друге стране, Митровић је нашао Карсона Оулета који је побегао одбрани гостију и донео победу екипи из Београда.

Последњи меч је игран на стадиону ФК Сремац, где су Wилд Догс угостили шампиона Друге лиге Србије из 2019. Банат Буллс. Коначан резултат постављен је већ у првом полувремену. Банат је постигао два тачдауна у првој четвртини, први преко Кигана Лоренса трчањем, а други после паса Златића за Марија Лугоњу. Здравко Вујанов поставио је коначних 17:0.

У наредном колу, 8. и 9. маја, игра се дерби лиге када ће Wилд Боарс Крагујевац угостити Вукове Београд. Плави змајеви путују у Панчево где ће одмерити снаге са Буллсима, а у Пожаревцу домаћи Пастуви дочекаће Wилд Догс Нови Сад.