РАДНИЧКИ ПРВИ СРПСКИ КЛУБ ОСВАЈАЧ РЕГИОНАЛНЕ ЛИГЕ: "Потврда преданог и вредног рада"

Александар Илић
Александар Илић

30. 03. 2021. у 08:19

ВАТЕРПОЛИСТИ Радничког из Крагујевца направили су огроман подвиг освајањем Регионалне лиге, на финалном турниру у Загребу, што у 13 година дугој историји овог такмичења није пошло за руком ниједном српском представнику.

РАДНИЧКИ ПРВИ СРПСКИ КЛУБ ОСВАЈАЧ РЕГИОНАЛНЕ ЛИГЕ: Потврда преданог и вредног рада

ФОТО: ВК Раднички

Шумадинци су и први српски клуб који се домогао финалне борбе, а наспрам себе имао је најтрофејнију екипу Југа из Дубровника.

- Овај трофеј нам значи много у сваком погледу. Освајање Јадранске лиге је био део нашег дугорочног плана и можда се десило мало брже него што је очекивано. Ипак, далеко од тога да нисмо веровали да можемо до пехара. Да није тако, не бисмо га ни освојили. Целе сезоне показујемо да вредимо много и да можемо да се боримо са најбољим тимовима света и ово је само награда за све оно што смо радили, рекао је Југослав Васовић, директор Ватерполо клуба Раднички.

Регионална лига је међу најјачим такмичењима у Европи.

У конкуренцији изузетно јаких клубова, Крагујевчани су играли добро кроз цело такмичење, а на финалном турниру били су једини српски представник, у друштву три хрватска.

- Освајање једног таквог такмичења је потврда изузетног рада клуба у претходним годинама и доказ квалитета. Сама чињеница што смо први српски клуб коме је то пошло за руком довољно говори. Остаће записано у историји да је Раднички из Крагујевца, млади клуб који нема традицију Партизана и осталих српских екипа, први подигао овај трофеј, истакао је Васовић.

Поред најтрофејнијег Југа, Раднички је у полуфиналу елиминисао и седмоструког првака Европе, домаћу Младост (14:13), па је освајање злата и те како заслужено.

Када је реч о ближој будућности, планови су остали непромењени. Млади ватерполисти Радничког настављају са напорним тренинзима за припрему освајања српског шампионата, што им је од почетка сезоне императив.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕАЛ НЕЋЕ ПРОПУСТИТИ ОВУ ПРИЛИКУ: Мадриђани вечерас могу до првог места на табели!

РЕАЛ НЕЋЕ ПРОПУСТИТИ ОВУ ПРИЛИКУ: Мадриђани вечерас могу до првог места на табели!

ЛИДЕР чека понедељак да одигра свој меч, али Мадриђани имају шансу да већ у вечерас преузму врх. На "Бернабеу" стиже захуктала екипа Сосиједада (21.00), непоражена на последњих 11 мечева у свим такмичењима.

14. 02. 2026. у 08:00

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!

"Највећи слом у историји". Тим речима поједини медији описују оно што је главни фаворит за злато у уметничком клизању, Американац руског порекла Иља Маљинин, доживео у финалу Олимпијских игара "Милано / Кортина 2026".

14. 02. 2026. у 12:43

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ОВАЈ ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ ИМА ВЕЛИКИ ЗНАЧАЈ: Јуве би да саплете Интер који сигурно корача ка новом Скудету