ПОСЛЕ НЕИЗВЕСНЕ БОРБЕ СА ФЕРШТАПЕНОМ: Хамилтону круна у бахреинсокој пустињи

Ђ. С.

28. 03. 2021. у 20:07

АКО се по јутру дан познаје, љубитеље Формуле 1 очекује спектакл у новој сезони, која је почела јучерашњом Великом наградом Бахреина.

На првој од 23 трке у новом шампионат,у славио је седмоструки шампион Луис Хамилтон после велике борбе са Максом Ферштапеном, која је трајала до последњег круга, али шампионска вожња првака света и сјајна дефанзива су пресудили да круна у пустињи оде у руке возача Мерцедеса.

- Било је лепо видети навијаче после толико времена. Знао сам да ће бити тешко, Макс је сјајно возио целог викенда, био је иза мене нон стоп, али успео сам да га задржим. Ово је била једна од најтежих трка у мом животу - рекао је Хамитлон.

Ферштапен је пол позицију изгубио после прве промене гума и све време био у заостатку, али је на три ипо круга до краја успео да престигне Хамилтона.

Међутим, испоставило се да је то учинио непрописно, мало је изашао са стазе и на сигнализацију из Ред Буловог бокса, морао је пусти Британца да се врати на чело каравана.

Веома незодовољан таквом одлуком свог тима Холанђанин је кренуо на све или ништа, али Хамитлон је још једном показао зашто је најбољи.

ПОДБАЦИЛИ ХАС И ШУМАХЕР

ДЕБИТОВАО је млађани Мик Шумахер у Формули 1, али сем чињенице да му је то била прва вожња међу најбољима на свету, неће посебно упамтити трку у Сакиру. Син легендарног Михаела је Велику награду Бахреина завршио на последњем месту уз неколико почетничких грешака својствених неискусним возачима као што је он. Ни за његову екипу Хас се не може рећи да могу бити задовољни учињеним у пустињи, пошто је други њихов возач Никита Мажепин завршио трку у 3. кругу.

Валтери Ботас је искористио моћ Мерцедеса да заузме најнижу позицију на победничком постољу док је за Ред Бул бодове освојио и Серхио Перез.

Поредак: 1. Хамилтон (Мерцедес) 1:32.038, Ферштапен (Ред Бул), 2. Ферштапен (Ред Бул) + 0.745, 3. Ботас (Мерцедес) + 37.383, 4. Норис (Мекларен) +46.466, 5. Перез (Ред Бул)+ 52.047, 6. Леклер (Ферари) +59.090, 7. Рикардо (Мекларен) +66.004, 8.Саинц (Ферари) + 67.100, 9. Цунода (Алфа Таури) +85.692, 10. Строл (Астон Мартин) +86.713.