НОВИ МАНДАТ: Бах остаје председник МОК-а

ПРЕДСЕДНИК Међународног олимпијског комитета (МОК) Томас Бах добио је још један мандат и остаће на челу те организације до 2025. године.

НОВИ МАНДАТ: Бах остаје председник МОК-а

Фото: EPA-EFE/DENIS BALIBOUSE

Бах је добио 93 од 94 могућа гласа на данашњој онлајн Скупштини.

- Много вам хвала од срца на овом огромном поверењу. Желим да заједно наставимо да остварујемо амбициозне циљеве у свету након корона вируса - рекао је Бах, а пренео "Ројтерс".

Немачки адвокат, олимпијски шампион у мачевању из Монтреала 1976. године, први пут је изабран за председника МОК-а 2013. године наследивши Жака Рога.

По статуту председник може да има највише два мандата - први од осам и други од четири године.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?