НОВИ БЕОГРАД ИСПАО: "Вукови" у реваншу осминефинале Европа купа изгубили од Вуљагменија са 9:8

С. К.

06. 03. 2021. у 18:20

НОВИ Београд се опростио од Европе. "Вукови" су у реванш утакмици осмине финале изгубили од ватерполиста Вуљагменија - 8:9 (1:2, 2:1, 3:3, 2:3). У првом мечу у Београду било је 7:7.

НОВИ БЕОГРАД ИСПАО: Вукови у реваншу осминефинале Европа купа изгубили од Вуљагменија са 9:8

Дуго ће пулени Владимира Вујасиновића да жале за пропуштеним приликама у последњој четвртини. Јер, код 8:8 нису искористили играча више, а потом и зицер, што је два минута пре краја казнио Башић за 9:8.

Наш тим је у меч ушао нервозно, што је домаћин искористио да брзо поведе са 2:0. Брзо су се играчи Новог Београда смирили, до полувремена изједначили на 3:3 и у наставвку водили жестоку борбу за сваку лопту. У последњој четвртини наш тим је водио са 7:6 и 8:7, али су у финишу остали без даха. У последњем минуту Филиповић и другови имали су два напада, али нису озбиљно угрозили гол Грка.

Голове за Нови Београд постигли су: Филиповић 2, Гогов 2, Шашавили 2, Николов 2.