АТЛЕТИКА: Синанчевић и Анић шести на првенству Европе

Танјуг

06. 03. 2021. у 08:53

СРПСКИ атлетичари Армин Синанчевић и Лазар Анић освојили су синоћ шесто место у финалу Европског првенства у дворани које се одржава у Пољској.

Синанчевић је заузео шесто место у бацању кугле резултатом 20,74 метара.

Првак Европе постао је Станек Томаш из Чешке Републике са 21,62 м, вицешампион је пољски атлетичар Мићал Харатик са 21,47, а трећепласирани је Филип Михаљевић из Хрватске са 21,31 м.

Анић је био шести у финалу скока у даљ резултатом 7, 81 метар. Златну медаљу освојио је Грк Милтиадис Тентоглоу резултатом 8, 35 метара.

Другопласирани је био Швеђанин Тхобиас Монтлер са 8, 31, а бронзану медаљу освојио је Кристиан Пулли из Финске резултатом 8,24.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17