ВИРТУЕЛНИ МУЗЕЈ ОКС: Олимпијско наслеђе доступно љубитељима спорта
МЕНАЏЕР за промоцију олимпијских вредности Олимпијског комитета Србије (ОКС) и руководилац пројекта Виртуелни олимпијски музеј Наташа Јанковић изјавила је да је заједно са сарадницима дуго радила на томе да ризница олимпијских сећања буде доступна широј публици.
ФОТО: ОКС
Олимпијски комитет Србије прославио је у уторак 111. рођендан и том приликом отворен је Виртуелни олимпијски музеј.
"Желели смо да дигитализујемо олимпијско наслеђе наше земље и тако га учинимо доступним свим љубитељима спорта, олимпизма и љубитељима историје. Овим пројектом идемо у корак са светом и на сјајан начин спајамо традицију и иновативност, што је Олимпијски комитет Србије увек са успехом радио. Ултимативни циљ јесте да сајт има едукативни карактер и да се што више младих људи, који данас живе „дигитални живот" упозна са олимпијским вредностима које треба неговати на спортским борилиштима, али и у свакодневном животу", рекла је Јанковић, наводи се у саопштењу ОКС-а.
Специјално креирана веб платформа олимпијскимузеј.рс омогућиће представљање музејских експоната широј јавности и приступ информативном садржају везано за историју олимпизма у Србији и учешће наших спортиста на Олимпијским и Медитеранским Играма.
Кроз мултимедијалну колекцију, бројне занимљивости и сећања наших олимпијаца, посетиоци ће се упознати са најзначајнијим резултатима, олимпијским херојима, али и незаборавним моментима са Олимпијских игара који су обележили историју нашег спорта.
Јанковић истиче да је један од најупечатљивијих момената рада на Олимпијском музеју био рад са олимпијцима који су исписивали златне странице историје Олимпијских игара.
"Током рада на Олимпијском музеју били смо у константном контакту са олимпијцима коју су представљали нашу земљу на Олимпијским играма, неки чак и пре више деценија. Кроз интервјуе смо оживели њихова сећања на саме Олимпијске игре, као и на церемоније отварања, атмосферу током такмичења и на доживљаје из Олимпијског села. Многи су нам уступили вредне спортске меморабилије са Олимпијских игара које ће од сада причати своју причу путем Виртуелног олимпијског музеја. Наша мисија је тек почела, трудићемо да још више надоградимо Олимпијски музеј и обогатимо га новим сећањима и вредним предметима", закључила је Јанковић.
Препоручујемо
ИМУНИЗАЦИЈА ТИМА СРБИЈА: ОКС огранизовао предавање за спортисте о вакцинацији
05. 02. 2021. у 20:24
НАДАЛ ИСПРЕД НОВАКА, ГДЕ ТО ИМА? Чудни критеријуми номиновања за награду Лауреус
24. 02. 2021. у 13:07
УВЕРТИРА ЗА ВЕЛИКО ФИНАЛЕ КУПА КРАЉА: Битка на "Метрополитану" без калкулација
ОВОГИДЊШИ финалисти Купа краља судариће се овог викенда у Ла Лиги када Атлетико Мадрид на свом терену дочекује Реал Сосиједад (18.30). Мадриђани желе трећу узастопну победу у првенству, док гости из Сан Себастијана покушавају да остану у трци за европска места.
07. 03. 2026. у 08:00
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран
Након што су Сједињене Америчке Државе и Израел ивршили напад на Иран, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе, десила се једна потпуно несвакидашња ствар.
06. 03. 2026. у 22:52
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)