АЛОНСО ОПЕРИСАО ВИЛИЦУ: Шпанац ће бити спреман за почетак нове сезоне у Формули 1
ЛЕГЕНДАРНИ возач Формуле 1, Фернандо Алонсо, подвргнут је операцији горње вилице и требало би да буде спреман за почетак нове сезоне, преноси "Алпин".
FOTO: AP
Инцидент се догодио у четвртак, када је Шпанца, који је возио бицикл, ударио аутомобил у близини његове куће у Лугану. Он је одмах превезен у болницу и урађен је оперативни захват.
Двоструки светски шампион ће остати на посматрању још 48 сати.
- Лекарски тим је задовољан. После неколико дана потпуног одмора, моћи ће да настави тренинге. Очекујемо да ће бити потпуно оперативан за припреме за нову сезону - наводи се у саопштењу француске екипе.
Предсезонска тестирања обавиће се од 12. до 14. марта на стази Сакир, где ће 28. марта почети нова сезона трком за Велику награду Бахреина.
Подсетимо, Алонсо се вратио у Формулу 1 након што је објавио да је 2018. године завршио каријеру.
Сјајни возач је победио у 32 трке и остварио је 97 пласмана на подијум. Шампионске титуле освојио је 2005. и 2006. године возећи за Рено, који се од ове године такмичи под називом Алпин.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
(Б92)
Препоручујемо
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке.
03. 03. 2026. у 15:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)