ДАНСКА ОДБРАНИЛА КРУНУ: Пехар светског шампиона не мења витрине

31. 01. 2021. у 18:58

РУКОМЕТАШИ Данске одбранили су титулу шампиона света пошто су у финалу савладали Шведску 26:24.

EPA/EFE

Утакмица је била изједначена све до 49. минута када Данци први пут долазе до плус три, иако се Швеђани нису предавал исве до два минута пре краја, од тада су били у сталном заостатку.

Данци су постали тек четврта селекција која је успела да одбрани титулу. Пре њих то је успевало по два пута Румунима и Французима, а једном Шведској.

Нове-старе шампионе до титуле је водио невероватни голман Ландин који је имао 15 одбрана, а на минут и по пре краја одбранио седмерац при резултату 25:23 и то је била најава славља.

Пораженим Швеђанима за утеху остаје што су по укупном броју медаља претекли Француску (12:11), мада триколори имају једну златну више - 6:5.

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33