ТИХИ ОДЛАЗАК БОКСЕРСКЕ ЛЕГЕНДЕ Преминуо некадашњи репрезентативац у боксу Фрањо Тамаши
У Суботици је јуче преминуо Фрањо Тамаши (1937-2021), боксерски шампион и репрезентативац Југославије. Био је припадник славне Спартакове генерације која се налазила у врху југословенског бокса.
Ј. Л.
Титулу првака Југославије у појединачној конкуренцији Тамаши је освојио 1963. и 1965. године а 1963. је био трећи на Медитеранским играма у Напуљу. Дрес са државним грбом носио је 16 пута, а два пута је освајао и престижну награду „златни појас” 1963. и 1965. године.
У сениорској каријери Фрањо Тамаши је имао 347 мечева. Од тога је 17 изгубио, 27 је било нерешено, а све остало су биле победе.
После опроштајног меча против Радничког из Београда, пред препуним трибинама Стадиона малих спортова 1969. године, уследила је једнако успешна и дуготрајна тренерска каријера, која је трајала до 2007. године.
Сахрана ће се обавити у суботу на Православном гробљу у Дудовој шуми са почетком у 10,30 часова, а због актуелних епидемиолошких мера неће бити могућа организација комеморације.
Препоручујемо
ЦИЦИПАС ГОВОРИО О КИРЈОСУ: Ник воли да буде у центру пажње, неки људи га воле, неки мрзе
28. 01. 2021. у 15:43
КАРЛО САИНЦ: Никада нећу заборавити прво тестирање за Ферари
28. 01. 2021. у 11:36
МЕЧ СЕЗОНЕ У ГРАЦУ: Победа води Звезду у нокаут фазу Лиге Европе!
ШТУРМ Грац и Црвена звезда укрштају копља у дуелу који би за оба тима могао да одреди целу европску сезону. Оба клуба јуре место међу најбољих 24 у Лиги Европе, а ситуација на табели је толико тесна да један кикс све може да промени.
11. 12. 2025. у 07:30
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)