КАКВА РУКОМЕТНА ДРАМА: Светски и олимпијски шампион после седмераца у полуфиналу

27. 01. 2021. у 20:13

ДВА продужетка и пенал-серија били су потребни олимпијским и светским шампионима Данцима да савладају домаћина Египат у епском четвртфиналу Светског првенства - Данска - Египат 39:38 (35:35, 28:28, 16:13).

EPA-EFE/Mohamed Abd El Ghany

Микел Хансен је предводио викинге до победе, али мало је недостајало да легендарни леви бек буде трагичар. Он је у посљедњим секундама прве рунде продужетака добио црвени картон и Египту омогућио седмерац који је утакмицу одвео у други продужетак.

С друге стране, десет голова постигао је и Јахиа Халид, док је за играча утакмице проглашен Али Зејин, који је промашио пенал у последњој серији за домаћина турнира.

Биће ово први турнир после скоро две деценије на коме домаћин неће играти у полуфиналу

Утакмица је од почетка обиловала преокретима. Египат је боље отворио, а Данци који су до првог вођства стигли тек у 19. минуту завршили су полувреме са плус три. Египат је преокренуо до средине другог дела, а светски првак се вратио и на осам минута пре краја имао два разлике.

Минут пре краја Египат је повео 28:27, али су Данци пет секунди пре краја имали напад за победу који нису искористили.

На крају првог продужетка опет су Данци могли до победе, имали су и вођство и напад, али је Хасен игнорисао пресуду пасивног напада секунд пре краја. Шутирао је на гол, што га је после прегледа видеа коштало црвеног картона, а Египат је добио седмерац кој ије искоришћен за нови продужетак.

Дуго Данци нису могли до гола у другом наставку, а на крају су и они изједначили завршници продужетка захваљујући седмерцу који им је доделио ВАР.

Данска ће у полуфиналу играти против победника сусрета Шпанија - Норвешка, а у преостала два четвртфинала састају се Француска - Мађарска и Шведска - Катар.

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33