ВЕЛИКИ ГУБИТАК ЗА РУСКИ СПОРТ: Преминуо олимпијски шампион у џудоу
ЛЕГЕНДА руског и грузијског џудоа Давид Какалеишвили преминуо је у 50. години живота. Узрок смрти још није објављен, али је имао срчане сметње.
Foto: Printskrin/Twitter
Какалеишвили је 1992. освојио златну медаљу на Олимпијским играма у Барселони као представник Заједнице независних држава. Био је први фаворит за злато и у Атланти 1996, али је дисквалификован јер се није појавио на мерењу, наводно су он и његов тренер залутали и завршили на погрешном месту.
Од 1993 до 1996. три пута је био златни на Европским шампионатима и једном бронзани, а са светских смотри има два сребра и две бронзе.
Био је носилац титула Заслужни мајстор спорта Совјетског савеза и Русије. Руска џудо федерација упутила је саучешће породици и пријатељима преминулог, као и Грузијској џудо федерацији.
Окушао се и у ММА, где је у три борбе имао скор 1-2.
Препоручујемо
ЗБОГ ЊЕГА ЈЕ ЗЛАТАН НАПУСТИО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Надам се да ће Ибра заиграти на ЕП
11. 01. 2021. у 17:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)