СЕНЗАЦИОНАЛНА ПОБЕДА СРБИЈЕ: Француска пала у Зрењанину, Ђеронини орлови без најбољих зрели за велика дела

05. 01. 2021. у 18:20

ВЕЛИКА Француска је оборена на плећа. Селектор Тони Ђерона није могао да замисли лепши деби на клупи Србије, јер су надахнути "орлови" у првом колу квалификационе групе 1 за одлазак на ЕП 2022. у Мађарској и Словачкој преслишали најтрофејнију репрезентацију у последњих 20 година - 27:24 (14:11).

Већ 9. јануара обе селекције одмериће снаге и у Кретеју. Србију очекује 13. јануара у Зрењанину меч са Грчком, док су мечеви Белгије одложени.

Рукометаши одавно нису узели "скалп" од једне велике репрезентације. А синоћ су играли са пуно жара, борбено, али и стрпљиво у кључним тренуцима. Одбрана је била изванредна, на голу је бриљирао Дејан Милосављев, а остали играчи предвођени повратником Илијом Абутовићем нису дозвољавали француским нападачима да се размахну. У нападу су наши били разноврсни, маштовити, на линији је доминирао пивотмен Мијајло Марсенић, а бекови, нарочито Петар Ђорђић у првом и Лазар Кукић у другом полувремену пробијали су бедем "триколора". Утакмицу ће памтити и један од најмлађих дебитаната у историји наше селекције, 17-годишњи Стефан Додић, који је свој први наступ улепшао и поготком.

У почетку дуго су екипе биле изједначене. Французи су имали предност од једног гола, али су наши увек узвраћали. Средином првог полувремена разбранио се Милосављев, у нападу су се наши разгоропадили и серијом 3:0 преокренули резултат у своју корист - 9:7. Срећом, вођство до краја утакмице нису испуштали.

Покушали су "галски петлови" у наставку да уздрмају наше, неколико пута су се примакли на минус 1, али је Кукић, када је било најпотребнији шутевима са дистанце матирао Пардина. У финишу меча "орлови" су голом Богдана Радивојевића повела са 25:20. Французи су тада заиграли на све или ништа, примакли се на 26:24, да би у последњој секунди магични Милосављев шутем са свог гола ставио тачку на победу.

СРБИЈА - ФРАНЦУСКА 27:24 (14:11)

ДВОРАНА: "Кристална дворана" у Зрењанину. Играно без публике. Судије: Митревски, Тодоровски (Македонија). Искључења: Србија 8, Француска 6 минута. Седмерци: Србија -, Француска 6 (6).

СРБИЈА: Цупара, Воркапић, Сретеновић 1, Абутовић, Пешић 1, Колаковић 1, Радивојевић 2, Кукић 6, Шотић, Николић 2, Марсенић 5, Орбовић 3, Додић 1, Обрадовић, Ђорђић 4, Милосављев 1 (11 одбрана).

ФРАНЦУСКА: Жерар (3 одбране), Ремили 2, Пранди, Ричардсон 3, Мем 1, Турна 2, Мае 6 (6), Енгесан 3, Абало 4, Гигу 2, Лука Карабтић, Фабрегас 1, Кларе, Дипанда, Порте, Пардин (5 одбрана).

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49