ИСТОРИЈСКИ УСПЕХ: Рукометашице Хрватске победиле Данску и освојиле бронзану медаљу на ЕП

20. 12. 2020. у 17:10

РУКОМЕТАШИЦЕ Хрватске оствариле су историјски успех, пошто су у мечу за треће место на Европском првенству победиле Данску са 25:19.

Хрватска, када је женски рукомет у питању никада до сада није освојио медаљу и ово је прва и то против домаћина у фантастичној партији.

Прво полувреме било је изједначено - 11:11. Ипак, изабранице Ненада Шоштарића су одгирале феноменално друго полувреме и заслужено се окитили бронзаним одличјем.

Оне су други део меча добиле са 14:8. Играле су невероватну одбрнау за коју репрезентативке Данске нису имале решење.

Хрватску су до бронзе предводиле Стела Посавец и Катарина Јежић са по пет голова. На другој страни најефикаснија је била Мете Транборг са четири поготка, колико је постигла и Мете Ане Хансен.

Подсетимо, у мечу за трофеј састаће се Француска - Норвешка. Тај дуел се игра данас од 18 сати.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44