СРПСКИ НОРДИЈЦИ НА СВЕТСКОМ КУПУ: Последње такмичење ове године

Оља Мркић

18. 12. 2020. у 17:11

СРПСКИ репрезентативци у нордијском трчању, након успешног наступа на Светском купу у Давосу, покушаће наредног викенда да остваре још боље резултате у Дрездену.

СРПСКИ НОРДИЈЦИ НА СВЕТСКОМ КУПУ: Последње такмичење ове године

EPA-EFE/GIAN EHRENZELLER

у Давосу су Маида Дрнди и Ања Илић заузеле 49. и 50. место у квалификацијама спринта, а потом су биле 46. и 48. у трци на 10 километара, што им је најбољи појединачни пласман.

Истовремено, Милош Милосављевић био је у спринту 78, а на трци од 15 километара заузео је 75. место.

У паузи између два викенда Светског купа српски нордијци били су на мини припремама у Обертилијаху и према речима селекторке Мине Илић репрезентације циљ је да у Дрездену још мало поправе пласман.

- Посебно се спремамо за тим спринт где ће Маида и Ања покушати да постигну најбољи резултат у тој дисциплини у историји српске репрезентације. Сво троје наших такмичара учествоваће и у појединачној конкуренцији - рекла је Илић.

Биће то последњи наступ нордијаца у овој календарској години, након Дрездена следи пауза до 1. јануара када почиње традиционално такмичење Тур де ски.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

СРБИЈА ОДУШЕВИЛА РУСИЈУ! Ко, бре, неће са Русима? Ми, Срби, хоћемо!