ШТЕФАНЕК ПОРАЖЕН У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Олимпијски шампион данас у репесажу завршава рвачку каријеру? (ВИДЕО)
ОЛИМПИЈСКИ шампион у рвању Давор Штефанек поражен је у суботу у четвртфиналу Светског купа у Београду од Руса Мумина Абулајева.
Фото: АП
Он је након тог меча, у којем је било доста спорних одлука, револтиран, симболично "изуо рвачке патике", како је забележено на друштвеним мрежама, а што се, иначе, у свету спорта тумачи као опроштај од каријере, како је то и Тањуг протумачио на инстаграм профилу агенције.
Штефанек се у току вечери, међутим, јавио Тањугу и рекао да није завршио каријеру и да ће можда данас наступити у репесажу.
И председник Рвачког савеза Србије Жељко Трајковић верује да ће се Штефанек данас појавити у репесажу.
"Давор је био веома незадовољан суђењем, зато је то урадио. Ипак, има шансу да кроз репесаж дође до бронзе и верујем да ће се такмичити. У сваком случају, Светски куп је његово последње такмичење у каријери", рекао је Трајковић за Тањуг.
Штефанек је 2016. са Олимпијских игара у Рију Србији донео злато, сребро и бронзу је освајао на Светском првенству и три сребра и две бронзе на Европском првенству.
Штефанек је и актуелни преседник Спортског савеза Србије.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
САРАДЊА СПОРТСКОГ САВЕЗА СРБИЈЕ И ОПШТИНЕ КАЊИЖА: Штефанек за конкретне акције
27. 11. 2020. у 15:18
ГАЈГЕР НЕБЕСКИ ЛЕТАЧ: Немац нови светски првак у ски летовима
12. 12. 2020. у 19:50
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"
ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).
24. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)