ТУЖАН ДАН ЗА СРПСКИ ВАТЕРПОЛО: Преминуо златни олимпијац из Мексика
У БЕОГРАДУ је у недељу увече после кратке и тешке болести у 77. години преминуо Дејан Дабовић, бивши ватерполо репрезентативац, тренер и спортски радник.
Н. Параушић
Напустио нас је велики спортиста и стручњак, сјајан и у сваком друштву омиљен човек.
Рођен је 3. августа 1944. у Херцег Новом. За репрезентацију Југославије је играо 110 пута и постигао 53 гола.
Највећи успех му је освајање златне медаље на Олимпијским играма у Мексико Ситију 1968.
Има освојено злато и на Медитеранским играма у Измиру 1971. За национални тим је још играо на Светском првеству 1975. у Калију и годину дана касније на Олимпијским играма у Монтреалу.
Играо је за Јадран до 1968. када је прешао у Партизан.
Са београдским саставом је 1968. и 1970. освајао државни првенство а 1968. и 1969. зимско првенство. Каријеру је наставио у Приморју а завршио у Соларису.
После тога се бавио тренерским послом у бројним клубовима у Југославији и Италији.
Био је творац изванредне генерације Приморја која је изнедрила асове попут Вујасиновића, Хинића, Бараћа...
СПЕКТАКЛ! Лалатовићев Пазар против "његове" Звезде за место у полуфиналу Купа Србије
АПСОЛУТНИ дерби четвртфинала Купа Србије биће одигран у Новом Пазару где ће истомени тим на "Градском стадиону" угостити Црвену звезду (14.45).
05. 03. 2026. у 07:00
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.
05. 03. 2026. у 12:19
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)