ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН ОПТУЖЕН ЗА СИЛОВАЊЕ: Прети му вишедесценијска робија
ОЛИМПИЈСКИ и светски шампион у стиплчезу, Кенијац Консеслус Кипруто, оптужен је за силовање 15-годишње девојчице за шта је по кенијским законима запрећена казна од 20 година затвора.
Фото: EPA-EFE/ ALI HAIDER
Кипруто се на првом рочишту изјаснио да није крив и пуштен је уз кауцију. Он се у суду појавио у мајици са капуљачом и са наочарима за сунце.
Пред зградом суда окупила се маса људи која је тражила правду за девојчицу.
Кипруто је освојао олимпијско злато у Рију 2016, а светско првенство 2017. у лондону и 2019. у Дохи.
Потиче из планиснке регије у Кенији која је дала већину тркачких шампиона из ове источно-афричке земље, а осим што је најбољи средњепругаш са препонама на свету, у слободно време је и - полицајац.
Препоручујемо
БОЛТ: Нико не може да сруши мој рекорд! Роналдо је једини који би ме победио!
15. 11. 2020. у 10:55
ЕЛЗАН БИБИЋ И ОВЕ СЕЗОНЕ ИСТРЧАО СВОЈЕ НАЈБОЉЕ РЕЗУЛТАТЕ: Рекорди увек инспиришу
05. 11. 2020. у 13:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)