ЛЕГЕНДАРНИ ЈЕРМЕН ОТИШАО У РАТ: Оптужио Штефанека да му је украо злато у Рију, а сада узео пушку у руке да брани отаџбину
МИГРАН Арутјуњанам (31) се није премишљао ни трена када су заратили Азербејџан и Јерменија - узео је пушку и од тада је на линији ватре у кризном подручју Нагорно-Карабах.
Фото АП
Овај момак није непознат, велико је спортско име у својој земљи, а познат је чак и српским љубитељима спорта, јер је реч о финалисти рвачког турнира на Олимпијским играма у Рију, где је поражен у борби за златну медаљу против нашег Давора Штефанека.
Штефанек је свој највећи успех у каријери постигао управо против Миграна, и то у врло неизвесној борби, а Јермен је скоро па направио инцидент у Бразилу незадовољан одлуком судија.
Арутјуњан, каже да је намеравао да скине сребрну медаљу и окачи је Штефанеку око врата (!?), јер је – цитирамо – "видео како наш рвач ужива у његовом злату".
- Не желим ничија објашњења нити извињења, не желим ништа да чујем. Оно тамо је била пљачка која је начињена спортисти који је 15 година посветио борби за ту медаљу. Остао сам празних шака као олимпијски шампион, али сам постао богат као особа. Срећан сам. Видим да ме људи воле, да им је жао због мене, због онога што се догодило, да желе да промене ствари, али обичан свет није у могућности то да уради. Ипак, ова љубав и наклоност неће променити моју људску природу - рекао је тада Арутјуњан 2016. године и додао због чега сматра да је "опљачкан".
- Након што су моји тренери уложили "челенџ", остало је било још пет секунди до краја борбе и намеравао сам да изведем последњи напад. Али, када је борба настављена мој противник је стајао предалеко. У тренутку сам схватио да је цела борба упропашћена. Заправо, постало ми је јасно од првог "партера" - причао је јерменски борац.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
СПОРТСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ У АКЦИЈИ ЕКДУКАЦИЈЕ: Припреме за измене Закона о спорту
16. 10. 2020. у 14:45
РАДНА ПОСЕТА: Састанак министра Удовичића са челним људима рвачког спорта
29. 10. 2020. у 17:55
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!
Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.
10. 12. 2025. у 07:40
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)