АЛЕКСА КИЈАНОВИЋ: Мислим само на ЕП у Торуну
НЕМА предаха за атлетичаре. Наш најбржи спринтер Алекса Кијановић већ је почео припреме за нову сезону, у којој очекује да надмаши себе и поправи своје рекорде на 60 м у дворани, као и на 100 м и 200 м на отвореном.
Алекса Кијановић Фото Н. Параушић
- У сваку сезону улазим са великом жељом да будем још бржи. Тренутно сам веома мотивисан за такмичења у дворани, јер знам да сам конкурентан међу европским спринтерима. Зато ћу радити напорно, а у глави циљ ће ми бити само дворанско ЕП у Торуну (Пољска), где се надам финалу на 60 м. Није искључено да изборим и дворанско СП, јер ме од норме деле четири стотинке. Моје је да се што боље спремим, а видећемо какве ћу трке да истрчим - истиче за сајт Српског атлетског савеза атлетичар Београдског атлетског клуба.
Кијановић подвлачи да је прошла сезона због пандемије ковида 19 била веома чудна, тешка, али и успешна.
- Због неизвесне и непредвидиве ситуације било је скоро немогуће темпирати форму. Сезона је продужена и због сталног одлагања такмичења. Ипак, могу да кажем да је била веома успешна, јер сам успео да поправим личне рекорде на 100 и 200 метара. Увидео сам и да имам доста простора за напредак, тако да верујем да ћу догодине бити још бржи. Нормално, најважније је да нас здравље послужи - истиче Кијановић.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
НА НОВОМ РАДНОМ ЗАДАТКУ: Амела Терзић на челу новопазарског Спортског савеза
29. 10. 2020. у 21:27
НАДМАШИЋУ ИВАНУ ШПАНОВИЋ: Милана Тирнанић верује да ће догодине бити још бржа
26. 10. 2020. у 12:58
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове
ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.
22. 03. 2026. у 07:30
ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)
Хрватска је данас у центру пажње љубитеља фудбала.
21. 03. 2026. у 19:44
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)