ОДБОЈКАШИ РИБНИЦЕ БОЉИ ОД РАДНИЧКОГ: Краљевчани још увек максимални

Г.Ћировић

31. 10. 2020. у 21:29

ОДБОЈКАШИ краљевачке Рибнице ове сезоне још не знају за пораз.

У комшијском дербију 8. кола "БПШ суперлиге", Краљевчани су на свом терену убедљиво савладали Раднички из Крагујевца са максималних 3:0 (25:21, 25:16, 25:18) и тако на свој бодовни конто уписали и осми првенствени тријумф.

Питање победника практично се није постављало ниједног тренутка. Рибница је надиграла комшије у свим сегментима одбојкаше игре и тако са стопроцентним учинком задржала лидерску позицију на табели, док су се гости узалуд надали да ће "мускетари" имати лош дан и да ће направити изненађење крај Ибра.

Настављајући жесток ритам утакмица, одбојкашима Рибнице у среду предстоји реванш меч четвртфинала националног Купа у Нишу против истоимене екипе.

У првој утакмици Краљевчани су славили после велике борбе са 3:2, па их очекује тежак задатак уколико желе пласман у полуфинале, док ће Раднички у Пожаревцу против Младог Радника бранити 3:0 из првог меча. Према правилима, ако ривали после две утакмице буду имали по једну победу, у полуфинале ће се пласирати екипа са бољим сет или поен количником, а уколико и то буде изједначено, одлука о полуфиналисти пашће у "златном сету".

После обавеза у Купу, у наставку првенствене трке за бодове, краљевачке "мускетаре" наредног викенда очекује гостовање Борцу у Старчеву, а Крагујевчани ће на свом терену угостити новосадску Војводину НС Семе.