МОТО ГП: Прва победа Вињалеса, сјајна вожња Мира, тежак пад Бањаје (ВИДЕО)

20. 09. 2020. у 16:22

ЗОЗАЧ Јамахе Маверик Вињалес победио је данас у трци Мото ГП шампионата за Велику награду Емилије Ромање.

Вињалес је постао шести овосезонски победник у краљевској класи. Он је кренуо са пол позиције и трку је завршио са 2,425 секунде предности над Ђоаном Миром из Сузукија, након што је до тада водећи Франческо Бањаја из Прамак Дукатија пао са мотора, седам кругова пре краја.

Вињалес је победио резултатом 41 минут, 55,846 секунди.

Мир је завршио као други, иако је кренуо са 11. позиције, а трећи је био Пол Еспаргаро из екипе КТМ, после казне од три секунде коју је добио возач Јамахе Фабио Квартараро пошто је изашао ван оквира стазе.

Он је на крају трку завршио као четврти.

Водећи у генералном пласману возач Дукатија Андреа Довициозо заузео је осмо место са 13,113 секунди заостатка за победником. Он има 84 бода, бод више од Кваратрара и Вињалеса, а Мир има 80.

Наредна трка у шампионату вози се 27. септембра за Велику награду Каталуње.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33