VANJA UDOVIČIĆ: Srbija je otvorila vrata svetskoj atletskoj eliti!

Александар Илић
Александар Илић

17. 09. 2020. у 21:49

СРБИЈА је вечерас доспела у епицентар атлетског света. У Београду се одржава Атлетски митинг у бацању кугле "Добаци до... 22".

VANJA UDOVIČIĆ: Srbija je otvorila vrata svetskoj atletskoj eliti!

ФОТО: Министарство омладине и спорта

Догађају је присуствовао и министар Омладине и спорта Вања Удовичић, он је вече провео у друштву крема светске атлетике, на атлетском митингу који се одржава у Београду.

Све у склопу промоције Светског дворанског првенства у атлетици које ће се одржати 2022. године у престоници Србије. 

ФОТО: Министарство омладине и спорта

На митингу су поред Асмира Колашинца учествовали и Џо Ковач, актуелни светски шампион, као и олимпијски шампион из Рио де Жанеира Рајан Краузер. 

„Србија је отворила врата светској атлетској елити. Бацачки митинг је почетак којим најављујемо највеће и најзначајније такмичење у атлетици, Светско дворанско првенство, које ће се одржати у Београду 2022. године. Овде смо да сви заједно подржимо и навијамо за српске шампионе који ће одмерити снаге са највећим именима светске атлетике у овој дисциплини. Припремни период који је пред нама добра је прилика да оваквим и сличним манифестацијама промовишемо предстојеће такмичење и покажемо да је Србија земља шампиона”, истакао је министар Вања Удовичић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје