ФОРМУЛА 1: Хамилтон славио на Великој награди Тоскане!

Танјуг

13. 09. 2020. у 18:55

БРИТАНСКИ возач Луис Хамилтон, члан Мерцедеца, победио је на данашњој трци за Велику награду Тоскане у Формули , првој на стази Муђело надомак Фиренце, на којој се углавном возе само мото трке.

Он је у у веома хаотичној трци, са два прекида, дошао до 90. победе у каријери и још један тријумф му недостаје да се на првом месту вечне листе изједначи са легендарним Михаелом Шумахером.

Валтери Ботас завршио је трку одмах иза клупског колеге, док је Александер Албон у Ред Булу дошао до првог подијума у каријери освојивши треће место.

Данијел Рикардо из Реноа завршио је као четврти, испред Серхија Переза у Рејсинг Поинту.

Бодове су још освојили и Ландо Норис, Данил Квјат, Шарл Леклер, Себастијан Фетел и Кими Рајконен.

Хамилтон води у генералном пласману са 190 бодова, други је Ботас са 135, док је трећи Макс Верштапен са 110 бодова.

Наредна трка вози се за две недеље у Сочију за Велику награду Русије.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00