НОВИ ДОМ КРАЉИЦЕ СПОРТОВА: Завршна фаза реконструкције атлетског стадиона у Краљеву
ПОСЛЕ бројних перипетија, пробијања првобитног рока због лоше одрађене пројектне документације, обрушавања дела пута, двомесечног ванредног стања и још низ других, како надлежни тврде непредвиђених проблема, свеобухватна реконструкција Атлетског стадиона на ибарском кеју у цетру града, као једна од тренутно највећих инвестиција у Краљеву, коначно је у завршној фази.
Фото:Г.Шљивић
- Одужили су се радови али се, после гомиле недаћа са којима смо се некако изборили, назире и њихов крај. Постављена је и обележена тартан стаза, што су обавиле специјализоване екипе из иностранства. Предстоји нам да финиширамо хидроизолацију, а потом и „шминкање“, односно финално уређење, па да објекат предамо нашим спортистима – каже Александар Несторовић, директор ЈП за уређење грађевинског земљишта у Краљеву.
Атлетски стадион, за чију су изградњу такозваним самодоприносом својевремено новац издвајали сви Краљевчани, саграђен је још пре 48 година.
Реконструкција и доградња дотрајалог, запуштеног и оронулог објекта започета је у јесен 2018.
За реализацију овог пројекта Министарство привреде и краљевачка локална самоуправа заједно су издвојили око 180 милиона динара.
Краљица спортова коначно ће добити здање какво заслужује, а Краљево ће употпунити своју спортску инфраструктуру објектом по светским стандардима, једним од три ове врсте у Србији.
- Спортисти из града на Ибру, посебно атлетичари, дуго су сањали да добију овакав објекат. Коначно ћемо моћи да стварамо атлетске шампионе јер ће талентоване девојке и младићи у имати све услове за тренинг и више неће морати да одлазе у суседне градове и наступају за тамошње клубове – наглашава Милош Симовић, председник овдашњег Спортског савеза. - Осим атлетичара, овај стадион ће, наравно, моћи да користе и клубови осталих спортова за своје базичне припреме и према потреби, као и рекреативци.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ЛАКШЕ СЕ ДИШЕ У ФИРЕНЦИ: Кин чува наду да Фиорентина може да остане у Серији А
04. 01. 2026. у 17:27
"ТО ШТО ЂОКОВИЋ РАДИ..." Велики Новаков ривал о "пензионисаном Србину"
04. 01. 2026. у 16:59
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)