СЕНЗАЦИЈА У МОТО ГП ШАМПИОНАТУ: Португалац исписао историју

23. 08. 2020. у 17:00 >> 17:11

ВОЗАЧ екипе КТМ-Тех3 Мигел Оливеира победио је данас у трци Мото ГП шампионата за Велику награду Штајерске.

Оливеира је у Шпилбергу остварио прву победу у Мото ГП каријери и постао је први Португалац победник трке у краљевској класи.

Друго место заузео је Џек Милер из Прамак Дукатија, док је трећи био Пол Еспаргаро из КТМ.

Током трке догодио се инцидент када је Маверик Вињалес морао да искочи са мотоцикла због проблема са кочницама. Његова Јамаха је ударила у заштитну ограду и запалила се, па је трка била прекинута.

Када је трка настављена Оливеира је искористио борбу Милера и Еспаргара и у последњој кривини у последњем кругу успео је да буде бржи од њих и остварио је прву победу.

- Тренутно сам веома емотиван. Толико тога бих желео да кажем, али не могу да нађем праве речи. Данас је исписана историја моје земље - рекао је Оливеира и захвалио екипи и породици на подршци.

Четврто место заузео је Ђоан Мир из Сузукија, пети је био Андреа Довоциозо из Дукатија, а шести Алекс Ринс из Дукатија. Возач Јамахе Валентино Роси заузео је девето место, а Фабио Квартараро трку је завршио као 13.

У генералном пласману води Квартараро са 70 бодова, три више од Довициоза, док је трећи Милер из Дукатија са 56 бодова.

Наредна, шеста трка у шампионату на програму је 13. септембра за Велику награду Сан Марина.

(Бета)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44