УМРО СЛОБОДАН ЛАЗИЋ – ЦИМЕР: Ваљево остало без легендарног боксера
СЛОБОДАН Лазић – Цимер, легендарни боксер и тренер “Металца” из Ваљева, преминуо је у 78. години. Лазић је био тренер боксерске репрезентације Југославије, некадашњи првак државе СФРЈ у полусредњој категорији, на челу националне селекције која је на Олимпијским играма у Лос Анђелесу 1984. године освојила четири медаље.
Фото: П. Матић
Боксом се активно бавио од 1957. до 1973. године, био члан “Радничког”, “Металца” и “Партизана”. Прве четири године био је непоражен, а на око 300 мечева чак 240 пута из ринга је излазио као победник, никада се није предао, а само један меч изгубио је прекидом.
Фото: П. Матић
Лазић, један од најуспешнијих спортиста у историји Ваљева за репрезентацију Југославије наступио је 67 пута.
У Ваљеву је организовао школу бокса, која је изнедрила многе успешне спортисте.
На Олимпијским играма у Москви 1980. године био је стручни посматрач. Четири године касније, на Олимпијади у Лос Анђелесу, као тренер репрезентације допринео је да Анте Јосиповић, Реџеп Реџеповски, Мирко Пузовић и Азиз Салиху освоје медаље.
Као председник, прошле године, славио је шампионску титулу “Металца”, прву у историји клуба. Проглашен је за почасног председника клуба.
Датум и место сахране још нису саопштени.
Препоручујемо
МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Победа у Виторији је императив за чету Саше Обрадовића!
НАЈБТИНИЈИ меч у досадашњем току Евролиге кошаркаши Црвене Звезде одиграће вечерас у "Фернандо Буеса" арени где ће их од 20.30 угостити Басконија.
25. 03. 2026. у 11:38 >> 11:38
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! "Србија масовно производи нове Николе Јокиће!" (ВИДЕО)
Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.
25. 03. 2026. у 15:15
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)