ФОРМУЛА 1: Доминација Мерцедеса на тренинзима у Шпанији

Бета

14. 08. 2020. у 21:30

ЕКИПА Мерцедеса била је најбржа на другом званичном тренингу пред трку за Велику награду Шпаније у Формули један.

Најбрже време имао је актуелни шампион Луис Хамилтон, који је за 0,287 секунди био брже од клупског колеге, другопласираног Валтерија Ботаса.

Претходно је на првом тренингу Ботас био најбржи испред Хамилтона.

Треће место у обе сесије заузео је возач Ред Була Макс Ферстапен, који је једини човек који ове сезоне може да изазове тандем из Мерцедеса.

Ферстапен је престигао Ботаса у генералном пласману шампионата после прошлонедељне победе у Силверстону.

Четврто место на другом тренингу заузео је Данијел Рикардо, док је Ферари поново подбацио. Шарл Леклер био је шести, а Себастијан Фетел је завршио на тек 12. позицији.

Званичне тренинге у Шпанији обележио је и мексички возач Серхио Перес из Рејсинг поинта, који се вратио такмичењу после паузе због тога што је био позитиван на корона вирус.

Квалификације за Велики награду Шпаније возиће се сутра од 15.00 до 16.00, док је почетак трке на стази Каталуња у недељу у 15.10.