Олимпијски и светски шампион долази у Партизан, на мети и репрезентативац Србије
КАКАВЕ вести из света спорта
FOTO: Dusan Milenkovic/ATAImages
Рукометни клуб Партизан не одустаје од намере да изгради моћан тим за повратак у европску елиту. Црно-бели у самом финишу прелазног рока планирају два спектакуларна појачања која ће уздрмати регионални рукомет.
Прва велика жеља клуба из Хумске је искусни дански леви бек Михаел Дамгард (36 година, 192 цм). Реч је о истинској легенди немачког Магдебурга, у чијем дресу је провео пуних десет година. Током блиставе каријере у Бундеслиги, Дамгард је постигао преко 1.000 голова, освојио по две титуле првака Немачке и национална купа, али и оно највредније – два трофеја ЕХФ Лиге шампиона (2023. и 2025. године).
Ништа мање импресивна није ни његова репрезентативна каријера са Данском, са којом је освојио: Злато на Олимпијским играма у Рију 2016, злато на Светском првенству 2023. у Пољској и Шведској, сребро на Европском првенству 2024. у Немачкој
Дамгард тренутно наступа у домовини за екипу Хој Елит Мен, а Партизан у њему види кључног лидера за велика дела на терену.
Друга велика мета црно-белих је повремени репрезентативац Србије, десно крило Дарко Ђукић (31). Његове квалитете одлично познаје шеф стручног штаба Партизана, Раул Гонзалес, са којим је сарађивао у националном тиму.
Довођење Ђукића је тренутно означено као апсолутни приоритет управе, која активно ради на реализацији овог трансфера. Ђукић иза себе има богато интернационално искуство – прошлу сезону провео је у Охриду, а пре тога је бранио боје великана као што су Динамо Букурешт, Вардар, Спортинг Лисабон, Мешков Брест, Кјелце, Бешикташ, Металург и нишки Железничар.
Препоручујемо
ПАРТИЗАН БЕЗ ЈЕДНОГ ОД НАЈБОЉИХ И У РЕВАНШУ: "Његова суспензија и даље траје"
26. 08. 2026. у 11:23
Саша Илић пред Хетафе: "Огрејаће једном и код нас, што се тиче мог одласка..."
26. 08. 2026. у 10:32 >> 11:18
Издаја о којој бруји цео свет, он прецртао Србију, а њега Ливерпул
26. 08. 2026. у 10:04 >> 11:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИ НАДОМАК ЛИГЕ ШАМПИОНА: Јовић и Николић имају огромну шансу да пред својим навијачима овере пролаз
АЕК вечерас у Атини дочекује Левски Софију у реваншу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона. После 0:0 у Бугарској, грчки шампион има предност домаћег терена, али и незгодан задатак против екипе која већ 19 утакмица не зна за пораз.
26. 08. 2026. у 06:54
ФК ПАРТИЗАН СЕ ОГЛАСИО САОПШТЕЊЕМ: Одлазе и управа и Саша Илић!
Огласио се ФК Партизан!
24. 08. 2026. у 12:42
Коментари (0)