ЈУРЕ ТРЕћЕ ЗЛАТО: Рукометаши Данске и Немачке данас играју финале Европског првенства

Слободан Крстовић

01. 02. 2026. у 08:01

СПЕКАТКЛ на крају. Рукометаши Данске и Немачке бориће се вечерас (18.00) у финалу ЕП у Хернингу за своју трећу титулу првака Евроопе. Данци су последњи пут шампиони Старог континента били 2012, а Немци 2016.

ЈУРЕ ТРЕћЕ ЗЛАТО: Рукометаши Данске и Немачке данас играју финале Европског првенства

ФОТО: Танјуг/АП

Домаћин има и мотив више од "панцера", јер жели да обједини све три круне, да олимпијском и светском злату дода и европску и тако се придружи рукометашицама Норвешке.

- Сигурно је да ће оба тима дати 120 посто својих могућности, како би извукли све из себе. Биће веома узбудљиво - каже Данас Магнус Сонгструп.

Немци су у другој фази изгубили од Данске (26:31), а били су слабији у финалу Олимпијских игара у Паризу 2024. "Панцере" храбри сазнање да је у финалу све могуће.

- Морамо да дамо последњи атом снаге, иако знамо да мора да буде све савршено како бисмо парирали Данцимо. Желимо после финала да кажемо себи: "Урадили смо добар посао, без обзира на исход - наглашава капитен Немачле Јоханес Гола.

У мечу за бронзу од 15.15 састају се Хрватска и Исланд.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕЧ СЕЗОНЕ У БЕРГАМУ: Јуве се бори за Лигу шампиона, Богиња провинције за место које води у Европу

МЕЧ СЕЗОНЕ У БЕРГАМУ: Јуве се бори за Лигу шампиона, "Богиња провинције" за место које води у Европу

ЈУВЕНТУС вечерас гостује Аталанти у једном од кључних мечева у борби за пласман у Лигу шампиона (20.45), а са само седам кола до краја сезоне оба тима су свесна да би нови кикс могао скупо да их кошта.

11. 04. 2026. у 08:00

АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!

АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!

Лука Дончић је овог пролећа заиграо кошарку на нивоу коју је тешко зауставити. И, навијачи Лос Анђелес Лејкерса "знају" коме треба да се захвале на томе.

09. 04. 2026. у 13:11

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - На споменику му пише...

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."

НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.

11. 04. 2026. у 11:40

Коментари (0)

ТЕЖАК ПОРАЗ ОД ХРВАТСКЕ И ТО НА УСКРС: Србија испала са Светског купа