ЛЕГЕНДЕ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ТРЕНЕРЕ: Немања Петрић и Срећко Лисинац су на Кипру похађали курс Светске одбојкашке федерације
НЕКАДАШЊИ капитен одбојкаша Немања Петрић и сјајни блокер Срећко Лисинац похађали су ФИВБ курс другог нивоа за тренере, који је прошле недеље одржан у Лимасолу (Кипар). Курс је водио професор др Јоргос Јатсис, водеци стручњак за кинезиологију, чији је научни рад утицао на технике, перформансе и истраживања дворанске одбојке и одбојке на песку широм света.
FOTO: N. Paraušić
Трофејни одбојкаши још нису завршили професионалне каријере, али већ се припремају да једног дана постану тренери. На курсу је било 25 полазника. Лисинац и Петрић су за ОССРБ истакли да су импресионирани знање, информацијама које је др Јатсис поделио са полазницима курса
- Већ две сезоне сам повређен и још увек радим на опоравку како бих се вратио на терен. У тренуцима када не могу да играм, трудим се да учим о тренерском послу и да одбојку посматрам очима тренера. Због тога сам одлучио да похађам овај курс. На Кипру смо били срдачно дочекани и желим да се захвалим Одбојкашком савезу и господину Јоргосу Стефанидису на љубазном гостопримству. Услови и окружење за рад били су сјајни, а предавања др Јатсиса за мене су била веома драгоцена. Његова предавања о биомеханици, моторној контроли и учењу, као и о начину прилагођавања и унапређења појединих елемената игре, била су изузетна. Пружио је и веома модерна решења за практичне изазове са којима се сусрећемо у одбојци. На томе сам му искрено захвалан - истакао је за ОССРБ Срећко Лисинац.
Одушевљен је и Немања Петрић:
- Иако сам и даље активан играч, желим да се припремим за будућност и да ово време искористим како бих усвојио вештине које ће ми значити у тренерској каријери. Мој циљ је да одбојку сагледам из другачије перспективе и да се што боље спремим за нове изазове. Велику захвалност дугујем организаторима и Одбојкашком савезу Кипра, који су нас подржали на сваком кораку. Организација, објекти и људи су били фантастични. Први пут сам имао прилику да присуствујем предавањима др Јатсиса и заиста сам био импресиониран знањем, информацијама и подацима које је поделио. Његов допринос развоју одбојке и науке је огроман и волео бих да буде још више укључен у образовање тренера и играча широм света. Његова истраживања у области биомеханике су невероватна и сигуран сам да ће бити од велике користи за напредак играча и тимова.
Препоручујемо
АНРИ ОШТРО ПО САЛАХУ: Мораш да штитиш клуб, о проблемима се не прича јавно
11. 12. 2025. у 23:10
НЕВЕРОВАТНО! Ево шта је Владан Милојевић открио о појединим фудбалерима Црвене звезде
11. 12. 2025. у 23:08
САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса
НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.
11. 12. 2025. у 13:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)