ПОГИНУО ФЕЛИКС БАУМГАРТНЕР: Чувени спортиста настрадао на Јадрану
ФЕЛИКС Баумгартнер (56), познати екстремни спортиста из Аустрије, погинуо је у параглајдинг несрећи на јадранској обали Италије, пренела је државна телевизија РАИ.
Foto: Profimedia
Несрећа се догодила у близини места Порто Сант’Елпидио, а тело је пронађено у хотелском базену.
Два сата пре трагедије, објавио је забрињавајућу поруку: „Превише ветра.“
Према наводима италијанских медија, Феликс Баумгартнер је изгубио контролу над параглајдером око 16.00 часова, након што му је наводно позлило у ваздуху.
Летелица је пала право у базен хотела, а ударац је био смртоносан.
Полиција и хитна помоћ одмах су реаговале, али је спортиста нажалост преминуо на лицу места.
Баумгартнер је постао легендарни спортиста и ушао у историју као први човек који је скочио са ивице свемира.
(Курир)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"
Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.
16. 07. 2026. у 07:00
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)