СРБИЈА ДО УЈЕДИЊЕНИХ АРАПСКИХ ЕМИРАТА: Дубаи домаћин састанка Светске федерације за развој корпоративног спорта

Александар Илић
Александар Илић

28. 02. 2025. у 16:02

У прелепим просторијама Градског секретаријата за спорт Дубаија (Дубаи Спортс Цоунцил) одржан је други Извршни комитет Светске федерације за развој корпоративног спорта (АДЦС). Кључне теме биле су унапређење и популаризација корпоративног и компанијског спорта на глобалном нивоу.

СРБИЈА ДО УЈЕДИЊЕНИХ АРАПСКИХ ЕМИРАТА: Дубаи домаћин састанка Светске федерације за развој корпоративног спорта

ФОТО: БАШС

Посебно признање одато је Савезу за компанијски спорт Србије, који је представио своје досадашње активности и најавио велику међународну манифестацију на Јахорини, заказану за март. Испред савеза, састанку је присуствовала Мира Ђерић, чланица Управног одбора, која је пренела поздраве председника Савеза, Велизара Ђериђа. У оквиру догађаја одржана је и видео презентација која је приказала активности спроведене у Србији.

Један од најзначајнијих тренутака састанка био је пријем нових чланица у АДЦС. Међу њима се нашла и новоформирана Балканска федерација за компанијски спорт, која је постала пуноправни члан Светске федерације.

ФОТО: БАШС

Балканску федерацију представљао је Слободан Ђурић, члан Управног одбора и генерални секретар Београдске асоцијације за школски спорт.

Састанку су присуствовали кључни лидери АДЦС-а, укључујући председника Илију Галаева, генералног секретара Ахмада Алија Абаса, потпредседника Владимира Бурдуна и техничког директора Павела Виноградова.

ФОТО: БАШС

У послеподневним сатима, у престижном комплексу Емиратес Спорт, организована је конференција за медије на којој су потписани протоколи о сарадњи између АДЦС и Балканске федерације за компанијски спорт. Званичне потписе на протокол ставили су Илија Галаев и Слободан Ђурић, чиме је озваничена сарадња на развоју и промоцији компанијског спорта у региону.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!

КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!

ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.

08. 01. 2026. у 08:00

Коментари (0)

КАКАВ ТРЕЈД У НБА ЛИГИ! Атланта се у сред меч одрекла четвороструког Ол-Стара