"МОРАМО БИТИ АГРЕСИВНИ, А ЖЕЉУ ВЕЋ ИМАМИ": Голман Филиповић пред меч са Новим Београдом
Утакмица између Радничког и Новог Београда биће одиграна у петак од 18 часова у Крагујевцу.
ФОТО: Танјуг/АП
Голман ватерполо клуба Раднички Радослав Филиповић рекао је да очекује победу против Новог Београда у утакмици 17. кола регионалне Премијер лиге.
Два клуба су ове сезоне одиграла две утакмице, а оба меча добио је Нови Београд.
- Нови Београд нам је дужник из претходна два меча, али сада играмо пред нашим навијачима и немамо права на лош резултат. Подршка коју имамо на домаћем базену је нешто што нам је најбитније и што нам даје ветар у леђа. Позвао бих све Крагујевчане да нас подрже и да нам помогну да дођемо до победе - рекао је Филиповић.
фото милош вукадиновић
Нови Београд је у досадашњем току сезоне изгубио само један меч, а Раднички се од Нове године налази у серији од седам узастопних победа.
- Потрудићемо се да у овој утакмици ми будемо ти који ће бити агресивнији, а жељу већ имамо. Мислим да би то могло да буде пресудно, упркос квалитету који Нови Београд свакако поседује. Имају неколико сјајних играча и доста талентованих ватерполиста жељних доказивања, уз присуство Ћука и Влахопулоса као носилаца игре. Њихов тимски дух и победнички менталитет омогућили су им да добију неке неизвесне утакмице у последњим тренуцима. Али, понављам, уколико у меч уђемо како треба, победа неће изостати - рекао је Филиповић.
Ватерполисти Новог Београда се налазе на првом месту на табели регионалног такмичења са 42 бода, док је Раднички трећи са 39.
- Ова утакмица нам је изузетно важна, јер се поред домаћег шампионата бодује и за Регионалну лигу, у којој такође циљамо прво место због домаћинства финалног турнира. Све у свему, можда и преломна утакмица, иако има још доста да се игра. У доброј смо серији резултата и желимо да задржимо победнички низ и да покажемо да смо коначно стекли победнички менталитет - рекао је Филиповић.
БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара
Препоручујемо
НОРДИЈАЦ НА СТАЗИ: Андрија Тошић наступио за тим Србије на ЕЈОФ
13. 02. 2025. у 13:22
ЗБОГ ЊИХ ЗВЕЗДА СТРЕПИ! Ово је меч Лиге Европе који занима све у Србији
13. 02. 2025. у 14:06
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова
МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.
15. 12. 2025. у 09:00
РУСКА БАБА ЗАПРЕПАСТИЛА ЦЕО СВЕТ: Има 77 година и управо је урадила - ово (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - тичу се једне баке.
15. 12. 2025. у 16:19
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)