ПЕХАР ОСТАО КОД КУЋЕ: Нови Београд потопио Црвену звезду за трофеј Купа Србије

Јелена Симаиновић

30. 11. 2024. у 21:46

Ватерполисти Новог Београда победили су екипу Црвене звезде резултатом 7:6 по четвртинама 3:3, 1:2, 1:0, 2:1. Пехар је припао Новом Београду

ПЕХАР ОСТАО КОД КУЋЕ: Нови Београд потопио Црвену звезду за трофеј Купа Србије

Фото архива ВН

Блистао је голман Звезде Мишовић са 21 одбраном, меч је решио Ћук за вођство од два разлике. Звезда је имала последњи напад, али није било реализације.

Стрелци за Нови Београд су били: Вучинић, Лукић, Димитријевић,Радовић, Ћук, Скумпакис и Тртовић по један а Шулц три, Басара, Радановић и Гајић по један за Црвену звезду.

Звезда, свесна да је далеко од улоге фаворита, заиграла је храбро и растерећено. Видело се то после 150 секунди када је Нови Београд имао 2:0 преко Тртовића и Димитријевића. Тада се ривал пренуо и за сало минут преко Гајића и Басаре изједначио да би голом Шулца стигла и до предности 3:2. На одмор се отишли нерешеним реултатом после гола Скумпакиса. У овом периоду два избачаја је имао бек црвено-белих Банићевић.

Осокољени добром игром, Звезда је и наставак одиграла веома добро. Јунаци су били голман Мишовић и Шулц. Одбрана црвено-белих је стварала проблеме Ћуку и друговима. Са друге стране стрпљив напад резултирао је са два поготка Кристиана Шулца за вођство 5:3. Вучинић је пробудио свој тим, смањио резултат али је на велики одмор аутсајдер отишао задовољнији са минималном предношћу.

Фото архива ВН

Само један гол је постигнут у трећем делу. Лукић је у првом нападу изједначио са играчем више. До краја смо гледали свемогућег, бриљантног Мишовића који је за три четвртине скупио фантастичних 18 одбрана. Држао је свој тим у игри који је падао у нападу. Глушац је затварао, шампион је затегао одбрану али није успео да у нападу одигра како је желео. Неочекивано тврда, тесна утакмица у којој су велики фаворит Нови Београд и апсолутни аутсајдер Црвена звезда у последњу четвртину ушли са 5:5.

Звезда се мучила у нападу и Мишовић је морао да падне. Радовић је донео предност, увећао је Ћук и на половини четвртине шампион је имао два гола предности. Предаје Звезде није било. Радановић је 3,29 до краја прекинуо пост свог тима у нападу, смањио је лепим ударцем 7:6. Гоцић је тражио тајм-аут који донео контра фаул Перковића. Кренуле су серије промашаја са играчем више. Звезда је 38 секунди пре краја кренула у последнњи напад. У игри су била обојица центара Вукићевић и Семан али се Нови Београд одбранио и у преосталих десетак секунди сачувао победу вредну пехара.

БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ПРЕПЛАКАЛА САМ ЦЕЛУ НОЋ: Карлеуша у паници због приватних снимака и слика - Све смо претражили, преврнули... (ВИДЕО)