МИСЛИ СЕ НА МЛАДЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Министарство организује спортско-омладинске кампове

Часлав Вуковић

28. 10. 2024. у 20:20

ОРГАНИЗАЦИЈА спортско-омладинских кампова за младе на Косову и Метохији креће са реализацијом у недељама које су пред нама. Ове кампове заједно ће органитовати Министарство спорта и Министарство туризма и омладине Републике Србије.

МИСЛИ СЕ НА МЛАДЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Министарство организује спортско-омладинске кампове

ФОТО: Министарсво спорта

Државни серкетар у Министарству спорта Марко Кешељ изразио је разочарање чињеницом да је положај наших људи на Косову и Метохији незавидан, наводећи да су се дешавали напади на наше људе, између осталог и спортске раднике, као и њихово онеомогућавање да раде, што Министарство спорта најоштрије осуђује.

- Влада и Министарство спорта чврсто стоје уз нашу младост на Косову и Метохији и пружићемо сву подршку спортским савезима, спортским радницима и спортистима у јужној српској покрајини. Формирана је радна група у оквиру Министарства спорта која ће у наредном периоду донети низ одлука на плану побољшања њихових услова за бављење спортом. Спорт је нешто што спаја људе и тачка где се млади, не само такмиче, већ и повезују и друже, те он треба да служи за јачање веза међу људима – истакао је државни секретар у Министарству спорта Републике Србије Марко Кешељ.

Помоћница министра туризма и омладине, Ивана Антонијевић, истакла је да је Министарство туризма и омладине 2023. године подржало опремање девет канцеларија за младе на територији Косова и Метохије, а организовали су и обуке за координаторе канцеларија за младе и пружили подршку да ове институције заживе.

- Организовањем четири кампа у новембру месецу 2024. у спортском комплексу Караташ желимо да дамо прилику младима са Косова и Метохије да проведу време у едукацији и спортским активностима са вршњацима из других делова Србије. У оквиру активности биће укључено више од 500 младих, који ће тада имати могућност и да учествују омладинским активностима, обиђу локалне знаменитости, а ови туристички обиласци омогућиће им да упознају богату историју и природу Србије – истакла је помоћница министра туризма и омладине, Ивана Антонијевић.

И Ивана Антонијевић и Кешељ истакли су такође да ће оба министра, и министар спорта Зоран Гајић, као и министар туризма и омладине Хусеин Мемић, провести по један дан са младима на кампу, где ће све време бити присутни и њихови сарадници, чиме шаљемо поруку да Влада Републике Србије стоји уз свој народ и уз своје младе на Косову и Метохији.

- Већ више од двадесет пет година, Срби на Косову и Метохији живе у условима сталне напетости, изложени систематском насиљу, узурпацији имовине и угрожавању својих основних права. Наша историја нас учи да смо, упркос бројним недаћама и искушењима, увек успевали да опстанемо и сачувамо свој идентитет. У времену у коме насиље и неправда привремено владају, остаје нада да ће се истина пробити и да ће српски народ поново моћи да живи у миру и слободи на својој земљи. Тешка времена не трају вечно, и верујемо да ће, када се интереси великих сила промене, Косово и Метохија поново бити место где ће Срби моћи да живе достојанствено, са правом на своју веру, културу и наслеђе – закњучио је државни секретар у Министарству спорта Марко Кешељ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА!  Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.

05. 03. 2026. у 12:19

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

Meridian Holdings Inc.ново име компаније Golden Matrix